Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rriten rastet e reja në Maqedoninë e Veriut, 726 të infektuar me Covid-19 dhe 7 humbje jete

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

08937ffc9ed5f93058207e5c088ce61b

Maqedonia e Veriut ka shënuar 726 raste të reja me Covid-19 dhe 7 humbje jete përgjatë 24 orëve të fundit.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 është rritur në 103.746, ndërsa ai i viktimave ka shkuar 3.151.

Të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë tregojnë se 368 pacientë të tjerë fituan betejën kundër virusit, duke e çuar në 91.875 numrin e përgjithshëm të pacientëve të shëruar nga koronavirusi.

Që nga fillimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore kanë kryer 526.870 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 3.144 teste të kryera brenda ditës së fundit. Ndërkohë, numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 8.720.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img