Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
17 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

Rriten rastet e reja me Covid-19 në Kosovë, një qytetar humb betejën me sëmundjen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat mbi situatën pandemike, ku kanë rezultuar pozitiv 20 qytetarë dhe është shënuar një humbje jete.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 19 pacientë të prekur me Covid-19, duke e çuar numrin e të shëruarve në total në 105 274. 

Njoftimi IKSHKP:

23 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.669 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 144.685 doza të vaksinës.

-Deri më sot 22.906 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 1.891 testime, 20 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

-Sot janë shëruar 19 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.274.

-Në total numri i rasteve aktive është 165.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img