Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Rrihte gruan dhe 3 fëmijët e mitur, arrestohet 36-vjeçari (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e komisaritit të Divjakës ka vënë në pranga një person, pasi akuzohet se rrihte bashkëshorten dhe 3 fëmijët e tyre të mitur.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë, ndaluan shtetasin Xhevair Prendi, 36 vjeç, banues në Divjakë. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi në mënyre të vazhdushme ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes së tij shtetases M.P, 35 vjeçe dhe ndaj 3 fëmijëve të tij. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a/2 i Kodit Penal”, sqaron policia. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img