Hapësire reklamuese

Aktualitet

Rrëzohet raketa kineze, mbetjet dyshohet të kenë rënë në Shqipëri dhe Greqi

Shkruar nga Newsbomb
Rrëzohet raketa kineze, mbetjet dyshohet të kenë rënë

Një raketë kineze ka dalë jashtë kontrollit dhe mbetjet dyshohen se kanë rënë në Shqipëri dhe në Greqi.

Mediat e huaja shkruajnë se raketa kineze CZ-2C-Y35 , e lëshuar në orbitë në vitin 2014, doli jashtë kontrollit në atmosferën e Tokës pasditen e së shtunës 21 janar, duke u përplasur mbi Libinë veriore me një trajektore nga Jug/Lindja në Veri /Perëndim, i drejtuar drejt Shqipërisë dhe Greqisë perëndimore.

Por kërkimet vijojnë për të parë nëse realisht mbetje të kësaj rakete kanë përfunduar në Tokë, apo janë “shkrirë” në ajër.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese