Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Rrëzohet projektligji për statusin e minatorit, Ahmetaj: Do hartojmë një tjetër brenda 2018-ës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mazhoranca ka rrëzuar vetëm me votat e saj ditën e sotme projektligjin për statusin e minatorit, të propozuar nga deputeti i LSI, Përparim Spahiu.

Qeveria ka dhënë mendim negativ për këtë projektligj, pasi sipas saj ka efekte negative në skemën e pensioneve, ndërkohë që angazhohet për të hartuar një status për minatorët brenda 2018.

albsig

“Ne do të vijmë dhe do sjellim një status të trajtuar me maturi sociale dhe financiare”,- deklaroi ministri i Financave, Arben Ahmetaj.

Për rrëzimin e këtij projektligji ka reaguar edhe deputeti propozues, Përparim Spahiu.

“Si mundet që Qeveria të dalë në një përfundim të tillë në një kohë që nuk ka përllogaritur as kostot dhe as pasojat e këtij projektligji?!”, deklaroi ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img