Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Rrëzohet në Turqi avioni i marrë nga Rusia për të fikur zjarret, s’ka të mbijetuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aeroplan zjarrfikës i Drejtorisë së Përgjithshme të Pyjeve të Turqisë u rrëzua në provincën jugore të Kahramanmaras të Shtunën (sot).

Kontakti me pilotët humbi me aeroplanin i cili ishte marrë me qira nga Rusia për të ndihmuar në përpjekjet e Turqisë për të kontrolluar një zjarr pyjor në Kahramanmaras, tha guvernatori Omer Faruk Coskun për Anadolu Agency.

Një numër i madh i ekipeve të kërkimit dhe shpëtimit u dërguan në rajon, shtoi Coskun. Shkaku i rrëzimit mbetet i panjohur ndërsa raportohet se nuk ka të mbijetuar. Mësohet se në bordin e aeroplanit ishin 5 anëtarë të ekuipazhit rus dhe 3 zyrtarë turq.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img