Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Rrëzohet në kanionet e Tepelenës turisti amerikan, i riu niset me urgjencë në spital, ka dëmtime të shumta në trup

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shtetas amerikan është rrëzuar teksa po eksploronte “Kanionet e Pesturës”, në Tepelenë.

Policia dhe forcat zjarrfikëse  kanë bërë të mundur nxjerrjen e 20 vjeçarit të huaj nga vendi ku kishte rënë. Tashmë shtetasi me iniciale W. L. po transportohet në spital, për të marrë ndihmën e parë mjekësore, pasi ka marrë dëmtime në pjesë të ndryshme të trupit.

Informacion Paraprak:

Në fshatin Progonat, Tepelenë, në vendin e quajtur “Kanionet e Pesturës”, është rrëzuar shtetasi amerikan W. L., 20 vjeç.

Shërbimet e Policisë, në bashkëpunim me shërbimet zjarrfikëse, shërbimet e spitalit dhe banorë të zonës, kanë bërë të mundur nxjerrjen 20-vjeçarit nga vendi ku ishte rrëzuar.

Shtetasi W. L. po transportohet në spital, për të marrë ndihmë mjekësore, pasi ka marrë dëmtime në pjesë të ndryshme të trupit.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për sqarimin e rrethanave të situatës.

Më shumë
spot_img
spot_img