Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Rrëzohet në det gjatë stërvitjes aeroplani turk, dy pilotët nxirren të gjallë nga forcat e shpëtimit (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aeroplan ushtarak turk është rrëzuar pranë zonës së bregdetit në Izmir. Mediet e huaja raportojnë se dy pilotët shpëtuan mrekullisht, duke u nxjerrë të gjallë nga forcat e kërkim shpëtimit.

Avioni KT-1 ishte në një stërvitje në Smyrna, ku për shkaqe të panjohura përfundoi në det. Lajmi u njoftua nga ministria e Mbrojtjes Kombëtare, e cila shkroi në Twitter:

“Një aeroplan KT-1, i cili po vepronte në bazë të komandës së 2-të në Izmir, u përplas në det për një arsye të paspecifikuar gjatë një fluturimi stërvitor. Operacionet e kërkimit dhe shpëtimit, të cilat filluan menjëherë, 2 pilotët tanë u shpëtuan të gjallë”.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img