Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rrëzohet helikopteri ushtarak në Turqi, 9 persona humbin jetën, 4 të plagosur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0502033ee134ac678f7477a8cea9d9a1

Një helikopter ushtarak është rrëzuar në provincën Bingιόl, në Anadoll. Mediet e huaja raportojnë se të paktën 9 persona që ndodheshin në bord kanë humbur jetën, ndërsa 4 të tjerë janë plagosur.

Në njoftimin e saj, Ministria e Mbrojtjes bën me dije se helikopteri që u rrëzua është AS532 Cougar, i cili u ngrit nga Bingιόl në 1:55 pasdite dhe u përplas gjatë rrugës për në rajonin Tatvan në qytetin e Bitlis, në Turqinë lindore.

Ekipet e shpëtimit dhe ambulancat u drejtuan drejt vendngjarjes për t’u dhënë ndihmën e parë anëtarëve të bordit, ndërsa grupet e hetimit janë duke punuar për zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të aksidentit tragjik.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img