Hapësire reklamuese

Bota

Rrëzohet helikopteri mbi autostradën në Madrid

Shkruar nga Newsbomb
Rrëzohet helikopteri mbi autostradën në Madrid

Një helikopter është rrëzuar në unazën e autostradës së Madridit këtë të premte, duke goditur një makinë dhe duke lënë të plagosur tre persona.

Dy persona ishin në helikopter, njëri mundi të dilte pa lëndime, ndërsa tjetri u shpëtua nga zjarrfikësit, tha një zëdhënës i shërbimit të urgjencës për Reuters.

Të dy u plagosën në përplasje, si dhe drejtuesi i makinës që u godit nga helikopteri.

Një nga të mbijetuarit e aksidentit kishte një lëndim të lehtë në kokë, një tjetër me një kockë të thyer në kofshë dhe i treti pësoi lëndime të lehta, tha zëdhënësi.

Pamjet treguan helikopterin e verdhë me dy vende të shtrirë në anën e tij me kabinën e xhamit të copëtuar dhe bishtin e tij të copëtuar mbi rezervimin qendror pranë një ure autostrade. Dhjetra oficerë të urgjencës u vendosën për të siguruar zonën.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese