Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Rrëzohet helikopteri i forcave të armatosura, 1 i vdekur në Gjermani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një helikopter i forcave të armatosura është rrëzuar të hënën në Gjermaninë veriore.

 

Për pasojë ka mbeti i vdekur një pilot dhe u plagos një tjetër, tha ministri i mbrojtjes Ursula von der Leyen.

Ndërkaq, policia konfirmoi se helikopteri i rrëzuar i përkiste forcave të armatosura gjermane.

“Shkaku i rrëzimit është deri tani plotësisht i paqartë”, tha von der Leyen, duke shtuar se ushtria do të hetonte tërësisht incidentin. “Ky është një moment tragjik për ne”, shtoi Ursula von der Leyen.

Incidenti vjen një javë pasi një pilot u vra kur dy avionë të paarmatosur të Gjermanisë Eurofighter u përplasën mbi Gjermaninë verilindore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img