Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Rrëzohet avioni ushtarak, vdesin 2 pilotë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një avion ushtarak në Armeni u rrëzua duke shkaktuar vdekjen e dy pilotëve.

Sipas zëdhënësit të Ministrisë së Mbrojtjes avioni u rrëzua gjatë trajnimit rutinë.

Raportohet  se avioni kishte fluturuar nga Gjumri dhe u rrëzua në malet pranë Maralikut në veriperëndim të vendit ndërkohë që ende nuk dihet shkaku i rënies së avionit.

Su-25 është një aeroplan me dy motorë i projektuar në Bashkimin Sovjetik gjatë viteve 1970, i cili është ende në shërbim në Rusi dhe disa ish-republika sovjetike.

 

Më shumë

spot_img