Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Rrëzohet avioni ushtarak me 85 persona në bord, deri më tani 17 të vdekur (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Filipine, ku një aeroplan transporti ushtarak me të paktën 85 persona në bord është rrëzuar në jug të vendit.

Mediat e huaja bëjnë me dije se 17 persona kanë humbur jetën, ndërsa 40 persona janë nxjerrë nga avioni dhe janë dërguar me urgjencë në spital.

Më parë, gjenerali Cirilito Sobejana tha se të paktën 40 njerëz janë shpëtuar nga rrënojat e djegura të C-130, i cili u rrëzua ndërsa u përpoq të ulej në ishullin Jolo, në jug të kryeqytetit Manila, por që nuk mundi të ndalonte dhe e kaloi pistën.

Sakaq, ekipi i kërkim shpëtimit vijon punën për të nxjerrë edhe personat e tjerë.

Më shumë

spot_img
spot_img