Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Rrëzohet avioni ushtarak amerikan, dy persona humbin jetën

spot_img

Lajme të ngjashëm

8a893b4f197ec9c41bd1bda23ed7c03b

Një avion ushtarak amerikan është përplasur afër aeroportiti rajonal të Montgomery në SHBA, ku si pasojë kanë humbur jetën dy persona.

Avioni u rrëzua në afërsi të një zone të banuar, por fatmirësisht nuk pati dëmtime të banesave aty afër.

Marshalli Taggart thas e avioni po fluturonte drejt Columbus në momentin që humbi kontrollin dhe u rrëzua.

Administrata Federale e Aviacionit (FAA) dhe Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit (NTSB) kanë nisur hetimet për aksidentin tragjik që çoi në vdekjen e dy pjesëtarëve të forcave ajrore amerikane.

Më shumë

spot_img