Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Rrëzohet avioni që po kryente stërvitje, humbin jetën 9 persona dhe plagosen 10 të tjerë në Rusi (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nëntë persona humbën jetën dhe 10 të tjerë mbetën të plagosur pas rrëzimit të avionit në Siberinë jugperëndimore, në Rusi.

Në bordin e avionit ndodheshin 19 persona gjithsej. Avioni pësoi një dëmtim në motor menjëherë pas ngritjes, megjithëse pilotët u përpoqën të bënin ulje të detyruar, nuk ia dolën dot.

Sipas informacionit tim, dy anëtarë të ekuipazhit dhe shtatë parashutistë u vranë, domethënë gjithsej nëntë njerëz”, raportoi agjencia e lajmeve TASS.

“Në bord ishin 17 parashutistë dhe dy anëtarë të ekuipazhit”, tha burimi.

Avioni L-410, që i përket degës së Kemerovos të DOSAAF, u rrëzua gjatë një fluturimi stërvitor pranë fushës ajrore Tanai.

Më shumë

spot_img
spot_img