Rrëzohet avioni në Greqi, asnjë gjurmë nga piloti

Publikuar tek: bota, më 08:43 28-08-2018 Rrëzohet avioni në Greqi, asnjë gjurmë nga piloti Foto ilustruese

Një avion ushtarak është rrëzuar mëngjesin e kësaj të marte në zonën mes Tripolit dhe Spartës në Peloponez, në Greqi.

Avioni ishte i tipit “T-2 Buckeye”, një nga më të vjetrit e Forcave Ajrore greke, me të cilin dy trajnerët po kryenin një fluturim stërvitor.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 8:30, ndërkohë që bashkëpiloti është identifikuar dhe është në gjendje të mirë shëndetësore, në Spitalin e Kalamatës, ndërsa kërkimet po vijojnë për gjetjen e komandantit në rolin e pilotit kryesor.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TRAGJIKE, krahu i robotit godet shqiptarin, vdes 44-vjeçari në Itali (EMRI)
Shokon agjenti i CIA-s: Bob Marley-n e vrava unë »
Article Logic
Execution time: 0.012954950332642
array(1) { ["section"]=> string(55) "rrezohet-avioni-ne-greqi-asnje-gjurme-nga-piloti-132397" }