Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Rrëzohet avioni në Bullgari, raportohet për dy të vdekur

Lajme të ngjashëm

Një avion i vogël pasagjerësh është rrëzuar mbrëmjen e sotme në Bullgari pas një problemi me krahët.

Mediat e huaja raportojnë se avioni se është rrëzuar pranë qytezës Orizare në juglindje të Bullgarisë pas një defekti teknik me krahët, ndërkohë që deri tani flitet për 2 persona të vdekur.

Kryetari i Komunës së Orizare-s, Yordan Totev, në deklaratën për Radion Kombëtare të Bullgarisë, tha se si pasojë e rrëzimit të një avioni pronë e një klubi sportiv në qytezë, kanë humbur jetën 2 persona.

Ndërkohë bëhet me dije se policia dhe zjarrëfikësja kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë nisur hetimin në lidhje me aksidentin ajror.

 

Më shumë