Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Rrëzohet avioni, humb jetën këngëtarja 26-vjeçare dhe menaxheri i saj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja braziliane Marilia Mendonca humbi jetën së bashku me menaxherin e saj të premten, pasi avioni ku po udhëtonin, u rrëzua në shtetin Minas Gerais.

Zyra e shtypit e Marilia Mendonca tha në një deklaratë se producenti i saj, Henrique Ribeiro, ndihmësi Abicieli Silveira Dias Filho, si dhe piloti i avionit u vranë gjatë përplasjes së avionit.

albsig

Mendonca u bë e famshme si një ikonë e stilit brazilian të muzikës country “sertanejo”, duke fituar çmimin “Grammy Latin 2019”. Ajo kishte postuar në rrjetet sociale një video duke hipur në avion të premten.

Shkaku i rrëzimit edne nuk dihhet, por tashmë është nën hetim nga autoritetet, ndërsa kompania shtetërore e energjisë Cemig tha në një deklaratë se avioni u përplas me një linjë të shpërndarjes së energjisë elektrike në pronësi të kompanisë, përpara se të rrëzohej në tokë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img