Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Rrëzohet autobusi në Poloni, vdesin 6 ukrainas, plagosen 41 pasagjerë të tjerë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b47f0b9c96d22d1d473bacc7c24d4c9c

Gjashtë persona humbën jetën dhe 41 të tjerë mbetën të plagosur, si pasojë e një aksidenti me autobus të ndodhur në Poloni.

Sipas ‘Reuters’, aksidenti ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në qytetin Jaroslaw, ku autobusi me dhjetëra ukrainas ka rënë në një kanal. Ky qytet është në juglindje të Polonisë, afër kufirit me Ukrainën.

Një zëdhënës në Ministrinë e Jashtme, Oleh Nikolenko ka thënë se gjashtë qytetarë ukrainas kanë vdekur. Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet e aksidentit.

Mediet e huaja raportojnë se autobusi po udhëtonte për në Ukrainë.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img