Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Rrëzohet aeroplani ushtarak në Kroaci, dy të vdekur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bbc8a4fd65f25665265f978ffcc162f0

Dy anëtarë të Forcave Ajrore kroate humbën jetën ditën e djeshme pasi aeroplani i tyre trajnues u rrëzua.

Lajmin e ka bërë me dije Ministria e Mbrojtjes kroate, e cila tha se aeroplani ishte në një fluturim të rregullt stërvitor kur u rrëzua, dhe si pasojë humbën jetën dy antëtarë të Forcave Ajrore.

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq, shprehu ngushëllimet e tij për familjet.

“Është një humbje e tmerrshme jo vetëm për familjet e tyre, por edhe për miqtë dhe kolegët e Forcave Ajrore Kroate, si dhe për Forcat e Armatosura Kroate”, tha Milanoviq.

Sipas ‘croatiaweek’ në konferencën për shtyp, Ministri i Mbrojtjes Damir Krsticevic tha se ai do të jepte dorëheqje si Zëvendës Kryeministër dhe Ministër i Mbrojtjes. Sakaq, ai shtoi se shkaqet e aksidentit do të hetohet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img