Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Rrëzimi i avionit, nxirret nga fundi i detit trupi, dyshohet i Emiliano Sala

spot_img

Lajme të ngjashëm

Trupi i cili u gjet pak ditë më parë në rrënojat e avionit që mbante futbollistin Emiliona Sala është nxjerrë me sukses.

Dega e Hetimeve të Aksidenteve Ajrore, ka deklaruar: “Pas një shqyrtimi të gjerë të vendndodhjes, kontraktorët e specializuar gjetën me sukses trupin e parë mes rrënojave”. Megjithatë AAIB nuk tha nëse trupi ishte Sala apo i pilotit, David Ibbotson.

Trupi u dërgua në Portland për t’ju nënshtruar një ekzaminimi.

Më  21 janar, futbollisti argjentinas Sala, dhe piloti Ibbotson po fluturonin në avioni nga Nantes, në Francën veriore, drejt Cardiff në Uells, kur u zhduk nga radari pranë Ishujve Channel. Sulmuesi kishte nënshkruar kohët e fundit me klubin anglez Cardiff City.

Më shumë
spot_img
spot_img