Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Rrëzimi i avionit në Ishëm/ Riaktivizohen hetimet, vjen në Tiranë dosja me provat

spot_img

Lajme të ngjashëm

1abf8a2926bf7c1425fe225137741ab0

Autoritet Italiane i kanë dërguar një letër Prokurorisë së Ktimeve të Rënda në lidhje rrëzimi i avionit në Ishëm tri vite më parë.

Mësohet se janë riaktivizuar hetimet, pasi dyshohet se piloti italiani Guido Guidi, që u mbajt për muaj të tërë në Shqipëri, në një bazë të fshehtë, mund të jetë rrëfyer për autoritetet shqiptare dhe të ketë nxjerrë emrat e atyre që e pajtuan të trasportonte drogë me avion.

Në dokumentin e firmosur nga autoritetet e drejtësisë italiane, thuhet se janë renditur emrat e bashkëpunëtorëve të pilotit italian në trafikun e drogës, të cilët rezultojnë të jenë kryesisht nga zona e Fushë Krujës.

Vijon…

Më shumë

spot_img