Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Rrëzimi i avionit me 188 persona në bord, nxirren 6 kufoma nga deti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë nxjerrë gjashtë kufoma nga deti ku u rrëzua një avion indonezian.

‘Lion Air JT 610’ u përplas në det, afër kryeqytetit Xhakarta mëngjesin e sotëm vetëm 13 minuta pas ngritjes në fluturim.

Në bordin e avionit ishin 188 persona midis tyre 3 fëmijë, kur u zhduk nga radari gjatë një fluturimi të shkurtër nga Xhakarta në Pangkal Pinang, ishullin indonezian të Bangka.

Në avion, një Boeing 737 MAX 8 i ri, ishin 180 pasagjerë, si dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit të kabinës dhe dy pilotë.

Ekipet e kërkim-shpëtimit po punojnë pavarësisht dallgëve të larta dhe rrymave të forta.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img