Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

“Rreziku nuk ka kaluar akoma në lumin Shkumbin”, Braçe ripërsërit apelin për qytetarët: Mos kaloni për asnjë qëllim, jo e jo për sehir

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

af738e382bf71709f721cb9674b6cbb6

Prurjet e lumit Shkumbin po sjellin rrezik për banorët në disa fshatra.

Zëvendës kryeministri Erion Braçe shkruan se lumi Shkumbin po kthehet në shtrat, por që akoma nuk ka kaluar rreziku.

Ai ka bërë edhe një herë thirrje që zonat nga argjinatura deri në buzë të lumit nuk duhet kaluar për asnjë qëllim.

Postimi i plotë i Braçe:

SHKUMBI PO KTHEHET NE SHTRAT!

RREZIKU NUK KA KALUAR AKOMA!

Miremengjes cdo banori nga Thanasaj deri poshte ne Sulzotaj!

Sic e shihni, Shkumbini ne pikat e larta

po shkon ne shtrat, ne pikat e ulta ende;

Rreziku nuk ka kaluar ende!

Dita do vijoj te jete me temperatura te larta, jug dhe rreshje te vazhdueshme.

Ndaj edhe nje here;

ZONA NGA ARGJINATURA DERI NE BUZE TE LUMIT NUK DUHET KALUAR PER ASNJE QELLIM, JO E JO PER SEHIR!

I jam shume mirenjohes TURNIT TE TRETE, Fredit, Avniut dhe gjithe kryepleqve, vezhguesve te nates nga fshati dhe atyre nga drejtoria e Bujqesise, Ledios e Fredit, policise se shtetit, kryetareve tane te Partise Socialiste,

cdo banori qe ju pergjigj thirrjes sone.

Tani pa humbur vemendjen duhet te vijojme diten naten e gjate edhe nje here;

Ndare sipas sektoreve dhe detyrave!

Më shumë

spot_img
spot_img