Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

Rreziku nga terrorizmi: Anulohet miqësorja e parë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Frika nga ndonjë sulm i mundshëm terrorist që është rritur ndjeshëm pas shpërthimeve ditën e djeshme në Bruksel, ka sjellë edhe anulimin e ndjeshjes së parë të futbollit mes kombëtareve.

Miqësorja e parashikuar të luhej në datën 29 mars mes Belgjikës dhe Portugalisë është anuluar. Lajmi ne ka konfirmuar gazetari sportiv i “FranceTV2”.

Kërcënimet terroriste kanë vënë në rrezik edhe zhvillimin e Kampionatit Europian por Uefa është shprehur se deri tani nuk është vendosur që ndeshjet të luhen pa tifozë.

Më shumë


spot_img
spot_img