Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
52 %
0.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Rreziku nga koronavirusi, Veliaj tregon çfarë bën kur kthehet në shtëpi: Do zbatoj urdhrat e qeverisë. Po tregoj kujdes…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6fc45225ee8a1fd8c58fe075bf5c58cd

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka treguar si po e përjeton këtë periudhë me familjen e tij tashmë që në vend janë marrë masa të forta kundër përhapjes së koronavirus i cili po rrezikon jetën tonë dhe të familjarëve tanë.

Veliaj theksoi se pas punës që e ka të pashmangshme në disa raste, kur shkon në shtëpi tregohet mjaft i kujdesshëm për tu larë, higjienizuar dhe duke lënë mënjanë rrobat e punës për të shmangur rrezikun per familjarët. 

Sakaq për Abc news kyetari i Bashkisë theksoi se edhe ai do të zbatojë rregullat e qeverisë dhe pas orës 18:00 do jetë në shtëpi.

“Unë besoj se shkenca flet më qartë dhe shkenca sot na tregon statistikat se mosha mbi 60 janë më vulnerabël e më të rrezikuar.

Unë në bashki kam kontakte të detyrueshme, jo shkoj të firmos… do ishte vrasëse që ne të kalojmë kohë me prindërit tanë mbi 60 vjeç. Kur kthehem nga puna po tregoj kujdes maksimal për tu larë higjienizuar duke lënë këpucët jashtë…

Pas orës 6 do jem pranë familjes sepse dhe unë do të zbatoj urdhrat e qeverisë.

E kam shijuar edhe unë atë pak kohë që kam kaluar me familjen e gjithë arsyeja që ne i bëjmë gjithë këto gjëra është që edhe familja jonë të gëzojë…”, tha Veliaj mes të tjerash.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img