Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Rreziku ishte i madh’, Bujar Qamili tregon si e fitoi betejën me Covid: Isha 21 ditë në koma, kur u zgjova pranë kokës kisha…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9f8f38ef9a0e13b54c0bd2717bf9a9af

Bujar Qamili ka rrëfyer sot përvojën e tij me Covid-19 dhe peripecitë për të fituar betejën me koronavirusin.

Teksa foli në një lidhje me Skype në Tv Klan, këngëtari tregoi se kishte qëndruar 21 ditë në koma. Kjo sipas Qamilit, ndodhi 4 ditë pasi ai doli i infektuar me Covid-19 dhe u shtrua në Spitalin Infektiv.

Këngëtari tha se ka lindur për së dyti dhe ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore, teksa theksoi se ka kaluar një traumë të fortë.  

Qamili: Kam qenë 21 ditë në koma. Isha në një krizë të fortë. Fillimisht u shtrova urgjent në një spital në Itali. Në spital isha shtruar për infeksion të rëndë në veshka. Qëndrova 12 ditë në spital dhe dola. Kur erdha në Tiranë kuptova që isha me virus. U bëra shumë keq.

Pyetje: Ke pasur dhimbje fizike, apo probleme me frymëmarrjen?

Qamili: Nuk kisha probleme me frymëmarrjen. U futa në koma 4 ditë pasi dola me virus dhe jam zgjuar pas 21 ditëve.

Pyetje: Familjarët çfarë të kanë treguar gjatë kohës që ishe i pavetëdijshëm? Po rreziku s i madh ishte ndërkohë që t’i luftoje me vdekje? Qamili: Rreziku ishte shumë i madh.Unë kam përjetuar keq edhe javën e parë. Kam pas djalin te koka në momentin kur u zgjova.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img