Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Rrezikon të shembet guri nën kullën e Sahatit, Kalasë së Krujës i vihet shiriti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c8fde1e45ac1f26a7e222a82bca2da27

Mbyllet Kalaja e Krujës për shkak të dëmeve nga tërmetet e njëpasnjëshme, raporton Newsbomb.al.

Mësohet Ministria e Kulturës i ka vënë sot shiritin kalasë, pasi rrezikohet të shembet shkëmbi nën kullën e Sahatit.

Ndërkohë janë të shumta banesat e dëmtuara dhe zonat më të prekura janë kryesisht Durrësi dhe Thumana ku janë shënuar disa viktima.

Deri më tani raportohen 16 persona të vdekur dhe mbi 600 të plagosur që po marrin shërbimin mjekësor.

77375742_2503303243272537_4736278080471957504_n.jpg

78509763_283267092557267_4714062778745225216_n.jpg

77253479_811514735950596_7862466917032787968_n.jpg

76776528_471680033478148_4881964178606129152_n.jpg

76776528_471680033478148_4881964178606129152_n.jpg

70230850_543784299735317_2647883484428763136_n.jpg

78504761_538610713588880_6546873848212488192_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img