Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Rrezikohet jeta e ushtarëve për shkak të asfiksisë, ndërpritet operacioni për shuarjen e zjarreve në Karaburun

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është ndërprerë operacioni i forcave ushtarake për shuarjen e flakëve në Gadishullin e Karaburunit në Vlorë.

Shkak është bëre era tepër e fortë që shtyn tymin në drejtim të zjarrfikësve dhe ushtarëve, duke rrezikuar të shkaktojë asfiksi.

Prefekti i Vlorës Flamur Mamaj shprehet se situata është e rrezikshme, dhe për momentin operacioni do të ndërpritet, deri në një vendim të dytë nga Shtabi i Emergjencave Civile.

Si pasojë e erës së fortë, është bërë e pamundur edhe ndërhyrja me helikopterë nga ajri.

Prej rreth dy javësh zjarret kanë qenë aktive në këtë zonë duke shkaktuar dëme të pallogaritshme natyrore.

Më shumë

spot_img