Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Rrezik jete për kalimtarët e Tiranës, denoncon intelektuali: “Lutemi, vini dorë nëse u ka mbetur pak sedër ose turp”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qytetarët dhe qenie të tjera frymore rrezikojnë jetën nëse kalon në një prej rrugicave tek njësia administrative nr. 10 në Tiranë.

Shkak janë bërë shtyllat e tensionit, të cilat duket sikur po bien nga çasti në çast në mes të rrugës, duke vënë kështu në rrezik serioz jetën e qytetarëve.

Alarmi është ngritur nga akademiku Artan Fuga përmes një potimi në facebook.

“Pamje urbane nga Tirana; Rrezik jete për kalimtarët frymorë qofshin njerëz ose qenie të tjera biologjike. Lutemi vini dorën mbi shtyllë, ose edhe dorën në zemër, ose na shpërndani ne banorëve kaska blu nga ato të ndërkombëtarëve! Bashkia, ndërmarrja elektrike, njësia administrative 10, ose kushdo tjetër që i ka mbetur pak sedër dhe turp!”, shkruan Fuga, duke e shoqëruar këtë status edhe me një foto konkrete të këtij rasti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img