Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

‘Rrethrrotullimi provizor te Astiri do të eleminohet’, ARRSH jep NJOFTIM të rëndësishëm për shoferët që do të kalojnë te ‘Sheshi Shqiponja’

Lajme të ngjashëm

ARRSH ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shoferët që do të kalojnë te pjesa ku po bëhet ndërtimi i Unazës së Ree, te “Sheshi Shqiponja”.

Me anë të një shënimi në rrjete sociale, ARRSH thotë se rreth-rrotullimi provizor i krijuar në afërsi të “Ozone” (Astir) do të eleminohet, si rrjedhojë lëvizja në të dyja drejtimet e rrugës “Teodor Keko” do të vijojë pa kryqëzim në nivel.

Për çdo devijim të lëvizjes ARRSH kërkon mirëkuptimin e përdoruesve të mjeteve dhe banorëve.

Njoftimi i plotë

NJOFTIM PËR MEDIAN DHE OPINIONIN PUBLIK

Në vijim të punimeve për Lotin 1 dhe Lotin 2 të Unazës së Re, segmenti rrugor “Sheshi Shqiponja-Pallati me shigjeta”, ju bëjmë me dije se:

Rreth rrotullimi provizor i krijuar në afërsi të “Ozone” (Astir) do të eleminohet, si rrjedhojë lëvizja në të dyja drejtimet e rrugës “Teodor Keko” do të vijojë pa kryqëzim në nivel.

Aksesimi i bulevardit “Migjeni” do të bëhet vetëm nga drejtimi i lëvizjes “Sheshi Shqiponja Pallati me Shigjeta”.

Aksesimi i Unazës nga bulevardi “Migjeni” do të bëhet vetëm në drejtimin e lëvizjes Sheshi Shqiponja-Pallati me Shigjeta.

ARRSH do të bëjë njoftimin e radhës, në sajë të ecurisë së punës, për menaxhimin e trafikut në afërsi të “Sheshit Shqiponja”.

Kërkojmë mirëkuptimin e përdoruesve të mjeteve dhe të banorëve!

Më shumë