Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Rreth 600 MIJË dollarë MBLIDHEN në kohë rekord, organizatat dhe personazhet publikë sensibilizohen bashkë me MIJËRA shqiptarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c5948906a92d4abcec7a2339efe1a0dc

Reperi i njohur shqiptar Gramoz Aliu (Mozzik), ka ndërmarrë një nismë solidare për të mledhur sa më shumë të ardhura për të prekurit nga tërmeti që goditi vendin në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Bashkë me Fondacionin “Fundjavë Ndryshe” të Arbër Hajdarit, Mozzik ka krijuar një donacion në faqen e njohur të amerikane për mbedhje fondesh (Go Fund Me) dhe deri tani kanë arritur një shifër rekord dhurimesh. Prej 13 orësh nga krjimi i donacionit, janë mbedhur 420,787 dollarë, ndërkohë nismës i është bashkuar dhe filantropi i njohur Elvis Naçi, i cili deri tani ka mbledhur 111,715 dollarë. Në total deri tani janë mbledhur rreth 600 mijë dollarë.

Iniciativa e repertit të njohur për të bërë bashkë kryesisht reperat e Estradës shqiptare por dhe të gjithë ata persona që duan të kuntribuojnë sado pak për tju ardhur në ndihmë familjeve të prekura nga tërmeti, është për tu vlerësuar.

Mijëra shqiptarë brenda dhe jashtë vendit nuk janë kursyer me donacionet e tyre për t’ju ardhur në ndihmë vëllezërve dhe motrave të prekur rëndë nga tërmeti i sotëm. Në këto momente të vështira për vendin ndihma dhe solidariteti me njëri-tjetrin, na duhet më së shumti.

Së fundmi, edhe gazetari Marin Mema së bashku me organizatën “Albanian Roots” (Rrënjët shqiptare) kanë krijuar një donacion në Facebook dhe kanë mbledhur deri tani rreth 282 mijë dollarë, nga 500 mijë dollarë që është objektivi.

Screenshot_7.jpg

Screenshot_9.jpg

dsfgsdf.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img