Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Rreth 5000 testime dhe SHUMË raste pozitive, përkeqësohet situata nga Covid në Shqipëri

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e shëndetësisë ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 4935 testime, nga të cilat 397 kanë rezultuar pozitivë. Një numër i lartë ky krahasuar me ditët e mëparshme.

Fatkeqësisht ka ndërruar jetë një pacient, duke e çuar në 2464 numrin total të viktimave. Në 24 orët e fundit u shëruar 39 pacientë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img