Rreth 500 të vdekur në 24 orë në Francë, kalon SHBA-të dhe Kinën për viktima (SHIFRAT E FUNDIT)

Publikuar tek: bota, më 19:49 31-03-2020 Rreth 500 të vdekur në 24 orë në Francë, kalon SHBA-të dhe Kinën për viktima (SHIFRAT E FUNDIT)

Franca është një nga shtetet më të prekura në botë nga koronavirusi.

Vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 499 viktima, duke e çuar në 3523 numrin total të jetëve të humbura. Janë 7578 raste të reja me covid-19 në një ditë, me një numër total prej 52.128 të infektuarish. Gjithsej janë shëruar 7927 persona, ndërkohë që 5056 pacientë janë në spital në gjendje kritike.

Më poshtë do të shihni tabelën e vendeve që janë prekur më shumë nga koronavirusi.

Capture3.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021265029907227
array(1) { ["section"]=> string(99) "rreth-500-te-vdekur-ne-24-ore-ne-france-kalon-shba-te-dhe-kinen-per-viktima-shifrat-e-fundit-200827" }