Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Rrëshqitje gurësh në aksin Librazhd-Prrenjas, radhë kilometrike mjetesh

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një situatë kaotike është krijuar në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas, pas rënies së një masivi gurësh.

Mësohet se rënia e gurëve ka bllokuar një korsi të aksit duke krijuar trafik të rënduar dhe radhë kilometrike mjetesh.

Bëhet me dije që gurët kanë rënë në vendin e quajtur “kthesa e Nogut” në Hotolisht. Fatmirësisht nga ngjarja nuk ka të lënduar, ndërsa ARRSH pritet të marrë masat e para për të rikthyer qarkullimin në normalitet.

Më shumë
spot_img
spot_img