Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

Rrëshqitje dheu pranë pallatit në Gjirokastër, evakuohen banorët

Shkruar nga Newsbomb
Rrëshqitje dheu pranë pallatit në Gjirokastër, evakuohen

Mbrëmjen e sotme ka pasur rrëshqitje dheu pranë një pallati në lagjen “Kodra e Shtufit”, Gjirokastër.

Grupet e emergjencës kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ndërs bëhet me dije se janë evakuar banorët e pallatit. Sipas banorëve ky është një rast i përsëritur.

“Ngjarja ka ndodhur, s’ka nevojë për panik. Ka një rrëshqitje sipërfaqësore të dherave si pasojë e reshjeve me intensitet të lartë, duhet kontrolluar nesër në mëngjes. Janë vendosur parametrat e sigurisë dhe do mbahet nën monitorim dhe nga ne, si pjesë e stafit inxhinierik. Rruga do mbetet e bllokuar deri në ekspertimin e një rezultati”- u shpreh një nga inxhinierët.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese