Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Rrëshqitje dheu pranë pallatit në Gjirokastër, evakuohen banorët

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e sotme ka pasur rrëshqitje dheu pranë një pallati në lagjen “Kodra e Shtufit”, Gjirokastër.

Grupet e emergjencës kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ndërs bëhet me dije se janë evakuar banorët e pallatit. Sipas banorëve ky është një rast i përsëritur.

“Ngjarja ka ndodhur, s’ka nevojë për panik. Ka një rrëshqitje sipërfaqësore të dherave si pasojë e reshjeve me intensitet të lartë, duhet kontrolluar nesër në mëngjes. Janë vendosur parametrat e sigurisë dhe do mbahet nën monitorim dhe nga ne, si pjesë e stafit inxhinierik. Rruga do mbetet e bllokuar deri në ekspertimin e një rezultati”- u shpreh një nga inxhinierët.

Më shumë