Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Rreshjet e borës bllokuan Rinasin, Aeroporti jep njoftimin e rëndësishëm për fluturimet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9f5e342d08c113c80ae5fbf8b0043489

Aeroporti i Rinasit ka qenë jofunksional thuajse përgjatë gjithë natës për shkak të rreshjeve të dendura të borës në pistën e avionëve.

Por mëngjesin e sotëm çdo gjë i është rikthyer normalitetit, ndërsa autoritetet bëjnë me dije se fluturimet kanë rifilluar.

“Njoftojmë se kanë rifilluar fluturimet. Pasagjerët e fluturimeve të sotme janë të lutur të informohen se do të ketë vonesa gjatë ditës për shkak të motit të rënduar. Për më tepër vizitoni faqen zyrtare të TIA-, në kohë reale, për fluturimet dhe lidhuni me kompaninë ajrore për detaje të mëtejshme”, njofton Aeroporti  “Nënë Tereza”.

Më shumë

spot_img
spot_img