Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Rrënjët e mia janë greke”, Anxhela Peristeri sqaron deklaratën e bujshme: Ne nuk e zgjedhim origjinën…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Intervista e Anxhela Peristerit për “EPT1” në Greqi bëri bujë të madhe në media pasi aty ajo u shpreh se rrënjët e saj janë greke, prandaj mban mbiemrin Peristeri.

E ftuar mbrëmjen e djeshme në “Zonë e Lirë” Anxhela e ka sqaruar të gjithë ngjarjen duke thënë se fakti që paraardhësit e saj kanë qënë grekë nuk e bën atë që të mos jetë shqiptare.

 “Mesazhet e dashura nga njerëzit janë më shumë se sa mesazhet e ‘patriotëve’. Stërgjyshi im ka pasur origjinë greke. Ne nuk zgjedhim origjinën, por mund të zgjedhim atdheun dhe vendin ku jetojmë. Unë e kam deklaruar dhe në Greqi kur shkoja që jam shqiptare, kam lindur dhe jam rritur në Shqipëri dhe kam punuar 7 vjet në Greqi. Edhe kur kam punuar në Greqi, nuk e kam mohuar asnjëherë se jam shqiptare”, tha Anxhela.

Anxhela pritet që të ngjitet në skenën e “Eurovision”  natën e dytë të gjysëmfinales me këngën “Karma”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img