Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

“Rrëmujë dhe albanofobi”, Shaip Kamberi komenton sherrin në parlamentin e Serbisë

Lajme të ngjashëm

Deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka komentuar situatën e ndodhur ditën e djeshme në Parlamentin e Serbisë, ku u diskutua për Kosovën.

Përmes një shkrimi në Facebook, Kamberi e përshkruan situatën me fjalët: “Rrëmujë, Albanofobi” dhe  mungesë e sensit për realitetin në Kosovë.

“Rrëmujë.Albanofobi.Mungesë elementare e sensit për realitetin në Kosovë.Kështu do të kisha cilësuar seancën e sotme në parlamentin e Serbisë.Retorika e viteve të 90-ta në skenë.”, shkruan Shaip Kamberi.

Më shumë