Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
66 %
2.1kmh
40 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Rrëmbimi e vrasja e Rruzhdi Hoxhës, prokuroria mbyll hetimet, kërkon “arrest me burg” për vëllezërit Rushi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria ka mbyllur hetimet sa i përket vrasjes së Ruzhdi Hoxhës, i cili u gjet dy ditë më parë i vrarë dhe i mbuluar me zhavor trupi i biznesmenit.

Prokuroria ka kërkuar masën “arrest me burg” për Fredi Rushin, i cili dyshohet si autori kryesor në këtë ngjarje.

Ai akuzohet për “rrëmbimin dhe vrasjen” e Ruzhdi Hoxhës. Masa “arrest me burg” është kërkuar edhe për vëllain e Fredit, Pajtim Rushaj i cili u arrestua dje.

Pajtim Rrushaj u ndalua dje nën akuzën “veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës” dhe “fshehje ose asgjësim i kufomës”. Ai akuzohet si bashkëpunëtor në vrasjen e Hoxhës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img