Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
3.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Rrëmbehen 17 misionarë amerikanë në Haiti, mes tyre tre fëmijë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rreth 17 misionarë amerikanë dyshohet se janë rrëmbyer nga anëtarët e bandës së Haiti.

Dyshohet se janë rrëmbyer ditën e shtunë, 14 të rritur dhe tre të mitur, tha një burim në forcat e sigurisë të Haitit.

CNN raporton se misionarët po udhëtonin me automjet të Shtunën në Titanyen, në veri të kryeqytetit Port-au-Prince, pasi vizituan një jetimore në zonën Croix des Bouquets. Ata dyshohet se u rrëmbyen përgjatë rrugës midis dy vendeve.

Në lidhje me këtë lajm nuk ka reaguar ende Ministria e Drejtësisë në Haiti apo Policia Kombëtare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img