Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Rregulloja e re e Këshillit Kombëtar të PD-së, zëvendësohen mbi 200 anëtarë që mbështetën Berishën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike ka miratuar në parim rregulloren e re të Këshillit Kombëtarë, në të cilën parashikohet zëvendësimi i mbi 200 anëtarëve që mbështetën Sali Berishën.

Në rregulloren e re thuhet se mungesa pa asnjë shkak të ligjshëm dhe pa njoftim paraprak në tre mbledhje radhazi i anëtarëve të zgjedhur të Këshillit Kombëtar, përbën shkak për zëvendësimin e tyre me listën vijuese të anëtarëve të votuar nga Kuvendi Kombëtar i Partisë.

“Konstatimi i mbarimit të mandatit për shkak të mungesave në mbledhje pa asnjë shkak të ligjshëm dhe pa njoftim paraprak, bëhet me vendim të Kryesisë së Partisë, pas raportimit me shkrim të Sekretarit të Përgjithshëm”, thuhet ën rregullore.

Rregullorja e re e Këshillit Kombëtar të PD-së: https://abcnews.al/wp-content/uploads/2022/01/Rregullore-e-brendshme-Keshilli-Kombetar.pdf

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img