Rrefuzoi të hidhte thikën, policia e ekzekuton me "lumë" plumbash (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:42 03-12-2015 Rrefuzoi të hidhte thikën, policia e ekzekuton me

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon momentin kur një këmbësor është rrethuar nga disa oficerë policie të cilët lëshojnë mbi të një lumë plumbash.

Qytetarët që e kanë filmuar pretendojnë se oficerët e policisë mund të kishin reagura ndryshe por gjatë një deklarate për shtyp Policia e Los Angelesit tha se viktima kishte në dorë një thikë dhe rrefuzonte ta hidhte.

Në video dëgjohet edhe thirrja e dëshpëruar e një qytetareje e cila i thotë “Thjesht hidhe atë që ke”, pasi në situata të tilla, është vetëm çështje sekondash që ndajnë jetën nga vdekja, nëse rrefuzon urdhrin e policisë.

 

A video posted by HotRod (@daniggahot) on Dec 2, 2015 at 4:59pm PST

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Do e marr unë plumbin për ju”, shikoni policin hero si mbron qytetarët
Sulmet terroriste në Paris, arrestohen dy persona në Belgjikë »
Article Logic
Execution time: 0.011382818222046
array(1) { ["section"]=> string(74) "rrefuzoi-te-hidhte-thiken-policia-e-ekzekuton-me-lume-plumbash-video-26882" }