Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Rrëfimi tronditës i Artan Hoxhës: Në Greqi më dhunuan me shkopinj druri në polici. U gjakosa në fytyrë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Artan Hoxha rrëfeu një histori të dhimbshme në lidhje me të kaluarën e tij si emigrant në Greqi.

Hoxha u shpreh në emisionin ‘Opinion’ se kur e kishte kapur policia greke nuk mund të flitej për të drejta të njeriut, por për një dhunë barbare, larg një vendi të civilizuar.

Gazetari tregoi se pasi e dërguan në një postë policie u dhunua me shkopinj druri. Ai tha se kishte parë njerëz që iu ishin thyer duart dhe shumë të tjerë që kishin fraktura në trup nga dhuna e policisë greke.

“Mua më goditën nga fytyra dhe për faktin që mu përhap gjaku në fytyrë, dukesha shumë i dëmtuar dhe ajo më ndihmoi sepse i shpëtova drurit tjetër. Kemi qëndruar në bodrumet e stacionit policor, deri në momentin sa u bë numri i duhur për t’u nisur drejt Shqipërisë”, u shpreh Hoxha.

Më shumë
spot_img
spot_img