Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Rrëfehet miku i Azem Hajdarit, Arben Meçe: Ai ishte në besë me Haklajt! Një ditë para vrasjes, Izet Haxhia i dha informacion Fatmirit…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e0c1c50c4e852f4eef9a601e24941df6

Sot pas 22 vjetësh flet për herë të parë miku i ngushtë i Azem Hajdarit, Arben Meçe.

Ai rrëfehet për emisionin “Repolitix” se kush janë sipas tij arsyet e ekzekutimit të Azem Hajdarit. Meçe shprehet se vrasja ishte e paralajmëruar, por që sërish ai nuk ruhej dhe lëvizte i shkujdesur.

Ardhja e Fatmir Haklaj natën e 12 shtatorit në selinë blu për Meçen nuk ishte për Azem Hajdarin, por për Berishën.

Meçe sqaron se Azemi nuk ishte në PD atë ditë, por në Lushnjë dhe ai u thirr për të realizuar skenarin e trazirave që ndodhën më pas më 14 shtator dhe u përdor nga Berisha.  

“Sipas informacioneve që i kisha të sakta brenda këtij organizmi dy ishin objektivat kryesore Pjetër Arbnori dhe Azem Hajdari.  Arbnori ishte larguar, kurse Azemi lëvizte i vetëm i pa shqetësuar dhe e kam paralajmëruar gjithmonë të ruhej, por ai rrinte gjithë kohës i vetëm. Ata persona që skenarizonin këtë ngjarje ishin ata që kishin lidhje me organizmin në Shkodër, dhe kjo vinte nga nivelet më të larta të PD”, tha Meçe.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img