Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Rrëfehen nuset shqiptare që shiten për 500 euro në Maqedoni (Video)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Televizioni “RTV 21” ka realizuar një reportazh ku paraqitet jeta e nuseve nga Shqipëria të martuara në Maqedoni. Raportohet se mbi 500 vajza janë martuar nga Shqipëria në Maqedoni vetëm në 10 vitet e fundit dhe ato janë të martuara kryesisht në fshatra shumë të varfra të Maqedonisë.

Madje, në këtë reportazh thuhet se nuset “shiten” për 500 deri në 1 mijë euro në Maqedoni. Vajzat nga Shqipëria ndihen të mashtruara nga kontrabanduesit dhe kanë menduar se do të martohen në shtetin e Kosovës.

“Jam i kënaqur me jetën që bëj këtu me nusen nga Shqipëria. Ato janë të sjellshme dhe punëtore”, thotë një maqedonas që është martuar me shqiptare, transmeton “Droni”. Kronika e RTV21 sjell edhe rrëfimet e disa prej femrave shqiptare të martuara na Maqedoni.

[iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/7K9oOOgA3Yk” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img