Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Rrahja barbare e gazetarit mes Tiranës paraditen e sotme, reagon Edi Rama pas akuzave të forta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Reagon kryeministri Edi Rama pas rrahjes barbare të gazetarit Elvi Fundo, drejtues i një portali.

Në reagimin e tij kryeministri Rama dënon aktin, kërkon zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe i përgjigjet PD-së e cila akuzoi shefin e qeverisë si të angazhuar frontalisht në shantazhe dhe kërcënime ndaj medias me qëllim kapjen e saj totale dhe asgjesimin e fjalës së lirë.

“Dënoj me forcë aktin e dhunës ndaj gazetarit Elvi Fundo.Zbardhje e plotë sa më parë e këtij krimi.Neveri për politizimin e këtij akti nga PD”, thuhet në reagimin e Ramës.

Elvi Fundo është dhunuar paraditen e sotme nga dy persona të paidentifikuar ende në zonën e “Stacionit të Trenit” në Tiranë, ku dy persona i janë afruar dhe kanë nisur ta godasin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img