Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Rrahën, lidhën dhe grabitën nënë e bir në Greqi, arrestohet 32-vjeçari shqiptar, në kërkim 2 bashkëpunëtorët

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar është arrestuar ditën e djeshme, për vjedhje dhe plagosje në Greqi,  në fshatin Drymos të Vonicës.

Mediat kanë bërë me dije se 32-vjeçari së bashku me 2 persona të tjerë ende të paindentifikuar, kanë tentuar të grabisin një shtëpi, tek e cila jetonte djali 60-vjecar me nënën e tij.

Sipas të pagosurit, tre sulmuesit i kishin hyrë në shtëpi me dhunë, e rrahën dhe më pas e goditën me thikë. Gjithashtu ata kanë arritur të marrin 800 euro, një cek 3500 euro dhe nje telefon.

Autoritetet akoma vijojnë kërkimet për kapjen e dy bashkëpuntorëve të tjerë ende të paindentifikuar.

Më shumë