Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

 Roza Anagnosti rikthehet në Shkodër, emocione pafund në teatrin ‘Migjeni’

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot qyteti i Shkodrës, mirëpriti aktoren e mirënjohur, Roza Anagnostin. Roza u rikthye në vendlindje përpara publikut me pjesën “ Oskari dhe tezja Rozë”.

Për krah saj ishin dhe disa aktorë të rinj si Françeska Hysi, Franc Bregu, Juxhin Plovishti.

Në qendër të kësaj vepre është një djalë i vogël 10 vjeçar, i cili jeton në spitalin e fëmijëve sepse vuan nga leuçemia.

Slogani që mbart teksti trasmenton një mesazh shumë domethënës: “Nëse asgjë nuk mund të na shpëtojë nga vdekja, të paktën dashuria të na shpëtojë nga jeta”.

 Anagnosti e quan të rëndësishme që këtë vepër ta ndjekin dhe përjetojnë spektatorët, sepse ka një lidhje shpirtërore me të.

Kjo shfaqje do të vendoset në teatrin “Migjeni” edhe gjatë të shtunës në mbrëmje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img