Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
4.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Ronaldon e tradhtojnë nervat, karton i kuq në fitoren 1-2 të Real Madrid

Lajme të ngjashëm

Fituesi i Topit të Artë Cristiano Ronaldo është tradhtuar nga nervat në disa episode në ndeshjen që Real Madrid zhvilloi në fushën e Cordoba, ndërsa në fund të lojës u përjashtua me karton të kuq.

Real Madrid arriti që me vuajtje të madhe të marrë 3 pikët në transfertë, në fitoren 1-2 në javën e 20 të Primera Division dhe mbetet i pari në renditje. Në stadiumin Nuevo Arcangel, padronët e shtëpisë morën avantazhin me një penallti të Ghilas. Por formacioni Merengues gjeti shpejt barazimin me sulmuesin francez Karim Benzema.

Kur presioni u shtua dhe goli i fitores nuk po vinte,Ronaldo në fillim shtyu disa mbrojtës ndërsa pak minuta më vonë goditi me shkelm Edimar në zonë. Por surpriza e hidhur e vendasve erdhi në fund. Cordoba shkaktoi penallti në një goditje dënimi të Bale dhe mbeti me 10 lojtarë. Nga pika e bardhë uellsiani vulosi fitoren e Real 1-2. 


Më shumë